Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Cep Telefonu Takibi Nasıl Çalışır?

Daha önce, cep telefonu takibi yalnızca en iyi telefonlarda mevcuttu. Ancak bu GPS sistemine artan ihtiyaçla birlikte, artık üretilen hemen hemen tüm yeni cep telefonu modellerine kurulmaktadır. Sistem yalnızca bir soygun sonucunda cep telefonunun kaybolmasını etkili bir şekilde önlemekle kalmaz, aynı zamanda yanlışlıkla bir yere bırakmanız durumunda telefonunuzu kurtarabilmenizi de sağlayabilir. Aslında, izleme sistemi, istihbarat teşkilatlarının yasal suçluların yerini belirlemek için kullandığı daha yüksek bir düzeyde de kullanılmaktadır.

Faydalı özellikleri nelerdir?instagram hackleme

Mobil takip sisteminin en büyük yararı, cep telefonunun hareket halinde veya sabit olmasına bakılmaksızın yerini bildirebilmesidir. Durum ikincisi ise, aslında cep telefonunun hareketini izleyebilirsiniz. Aslında, modern izleme sistemleri o kadar etkilidir ki, bir telefonu kapalı olsa bile takip edebilirler. Suçlu, SIM kartını telefondan çıkarmadığı sürece rahatlıkla takip edilebiliyor. Ayrıca, takip sistemi o kadar verimlidir ki, bildirilen konum son derece doğrudur. Bu, belirsiz bir fikirle belirli bir yeri aramanız gerekmediği anlamına gelir. Modern cihazlar, kolaylık sağlamak için internete bağlanma yeteneğine de sahiptir. Bu, istediğiniz zaman sisteme giriş yapabileceğiniz ve telefonunuzun konumunu izleyebileceğiniz anlamına gelir.

O nasıl çalışır?
Mobil takip programları, yerel konumun belirli bir formatta kaydedildiği bir GPS sistemi ile birlikte gelir. Cep telefonunuzu yanınızda taşırken bu tanıdık rotalarda seyahat ettiğinizde cihaz tüm bu detayları kaydeder. Bu, istediğiniz zaman durmayı ve telefonunuzun izleme geçmişini izlemeyi de seçebileceğiniz anlamına gelir! Bu sistemlerle birlikte gelen ortak bir özellik, önceki programlardaki tek sorunu ortadan kaldırmak için tasarlanmış olmasıdır. SIM kart çıkarıldığında takip edilememe sorunu artık birden fazla alıcı eklenerek çözülüyor. Bu, telefonunuz çalınırsa ve hırsız SIM kartı değiştirirse, kayıtlı alıcıların hemen bir metin mesajı alacağı anlamına gelir. Genellikle bu mesaj, telefona girilen kartın numarasını, cihazın mevcut konumuyla birlikte içerir.

Sign In or Register to comment.